Коротка біографія Антуана де Сент-Екзюпері


Походив зі знатного, стародавнього, але збіднілого аристократичного роду. Замолоду мріяв стати архітектором. Однак небо й подорожі тягли його, і зненацька для друзів, родичів і навіть для самого себе Антуан записався добровольцем в авіаційний полк, де пройшов курс навчання. Усього через три місяці польотів новачок потрапив у важку аварію.

На чотири роки довелося відмовитися від авіації. Навесні 1927 року Екзюпері вертається вавиацию. Він стає пілотом поштової лінії Тулуза – Капабланка-Дакар.

Саме в цей час він пише й публікує свої добутки “Південний поштовий” і “Нічний політ”. “Для мене літати й писати – щось нерозривне і єдине. Важливо одне – діяти й у всім розвивати в собі досконалість. Льотчик і письменник зливаються в єдиній свідомості людини, що дієво творить життя”, – так висловлювався Екзюпері про життя й творчість В 1934-1935 роки письменник як кореспондент багато подорожує, двічі їде на фронти Іспанії, відвідує Радянський Союз, публікує численні репортажі. У лютому 1939 року виходить книга “Планета людей”.

У роки Другої світової війни Екзюпері – не тільки кореспондент. Він – повітряний розвідник, доблесний льотчик. Служить Валжире. Потім, після аварій і поранень, на якийсь час емігрує в США. Там створюються повість “Військовий льотчик” і екзюпери, що прославила, філософська казка “Маленький принц”.

Екзюпері завжди хотів боротися з фашизмом. Тому, незважаючи на стан здоров’я, він виклопотав собі дозвіл на кілька бойових польотів. Він загинув над Средиземним морем під час чергового бойового вильоту. Це було 31 липня 1944 року1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Коротка біографія Антуана де Сент-Екзюпері

Categories: Біографії

Links