Корній Чуковський “Мийдодір”. Урок-подорож

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА

Урок 28

Тема. Корній Чуковський “Мийдодір”. Урок-подорож

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого російського письменника Корнія Чуковського; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до здорового способу життя, вчити засуджувати лінощі і неохайність.

Обладнання: портрет К. Чуковського; малюнки; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І. Емоційне налаштування на урок

В школі справу хоч яку

Починаю по

дзвінку.

Тож хвилини не втрачаймо,

Все нове запам’ятаймо.

– Діти, сьогодні ми вирушаємо у подорож. Але нам потрібно вибрати вид транспорту, яким ми будемо подорожувати. А допоможе нам у цьому загадка. (Робота в зошиті)

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить – стоніжка.

Кінь біжить,

Земля дрижить,

Із носа дим валить. (Потяг)

– Отже, транспорт вибрали, вирушаймо! Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко, але з користю для пасажирів? (Настрій, упевненість, кмітливість, розум)

II. Актуалізація опорних знань

– Перша станція, до якої наближається наш потяг, називається

“Розминка”.

На станції головний – дід Буквоїд. Ось погляньте, що він накоїв. (Робота в зошиті)

“Му_а Цоко_уха”; “Ай_олить”; “Федо_ине го_е”; “Мий_одір”

– Поставимо букви на місце.

– До якого жанру належать твори, які ми щойно прочитали? (Казки)

– Які казки ми читали? (Народні, літературні)

– А чому їх так називають?

III. Повідомлення теми уроку

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося із творчістю російського письменника К. Чуковського і його казкою “Мийдодір”, а також розвиватимемо навички виразного читання.

>> Станція “Літературна”

1. Розповідь учителя про творчість письменника К. Чуковського

2. Виразне читання казки вчителем

– Чому від хлопчика утекли всі речі?

>> Фізкультхвилинка

3. Читання учнями казки “ланцюжком”

4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання. Робота в зошиті

– Як соромив хлопчика умивальник?

– Що зробив замазура?

– Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі?

– Що прославляє ця казка?

– Чому так важливо дотримуватись чистоти?

>> Станція “Бажань”. Робота в зошиті

>> Гра “Мікрофон”

– Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.

IV. Підсумок уроку

>> Станція “Дім”

– Чи задоволеними ви повернулися додому з подорожі?

– На якій станції було найцікавіше?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Корній Чуковський “Мийдодір”. Урок-подорож