Казковий світ О. С. Пушкіна (вступ до поеми “Руслан і Людмила”)


Це один з найяскравіших спогадів мого дошкільного дитинства. Це, мабуть, перше моє знайомство з Пушкіним. Кохання з першого погляду, з першого ж слова – і назавжди.

…Мені два з половиною роки. Я вперше з батьками на морському узбережжі. Євпаторія. Старий парк. Здається, я просто бігла тією алеєю і тягла батьків за руки туди, де вставало на невеликому майданчику щось казкове.

Я, звичайно, не можу ручатися, що було саме так, але скільки разів після того я була в Євпаторії, ноги самі прискорювали ходу і несли мене туди. До цього величезного дуба, де по золотому ланцюгу ходить казковий кіт, а на гілках гойдається русалка. До величезної Голови, що виростає просто із землі. До статного Балди (і чому тільки Балда – прізвисько лайливе?), що скаламутив воду, викликаючи з моря чортів. До хороброго Руслана і до тридцяти богатирів, що виходили з моря боронити мене, моїх батьків, моє місто і це невеличке, “літнє” містечко з ласкавим морем і сонцем, з гарячим піском пляжу.

Тихо лунали рядки “Край лукомор’я дуб зелений…” Я не пам’ятаю, хто їх читав – мама чи тато, бо всі в родині багато читали Пушкіна напам’ять. Я просто знаю їх хіба що не з колиски. Інакше просто не може бути – я ж бачила цих казкових героїв поруч, живими.

Книга буде потім, через два роки, величезний синій том з малюнками, з чарівними віршами та поемами.

Ось воно– “Край лукомор’я дуб зелений…” Як зустріч із старим знайомим, точніше, з другом, до якого можна завітати без запрошення, як до рідної, близької людини.

Це потім казковий вступ до поеми “Руслан і Людмила”, як магічне слово, приведе мене до інших пушкінських казок, де я зустрінусь з тими самими героями. Потім почую я тепле й добре нянине ім’я – Арина Родіонівна і дізнаюсь про казки, що розповідала вона маленькому кучерявому хлопчику, як мені розповідають бабуся чи мама.

Назавжди зачарована я цими словами, бо теж, як Пушкін, бачила біля моря дуб зелений та вченого кота, що запросив мене до казки.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Казковий світ О. С. Пушкіна (вступ до поеми “Руслан і Людмила”)

Categories: Шкільні твори

Links