Казкові герої в поемі А. Пушкіна “Руслан і Людмила” (вступ у поему)

У лукомор’я дуб зелений,

Золотий ланцюг на дубі тім.

И вдень, і вночі кіт учений,

Все бродить по ланцюзі навкруги.

“Руслан і Людмила” – одна із самих улюблених моїх казок. Вона схожа на історичну поему. А. Пушкін цікавився давньоруською історією, і в добутку це відчувається.

З перших рядків Казки виникає перед нами могутній київський князь Володимир, що віддає свою дочку заміж за самого хороброго воїна Руслана. Русланові заздрять Рогдай, Фарлаф і хан Ратмир, на перший погляд, здається, теж гідні молодці, які також люблять Людмилу. Щастя молодих здається безмежним. Однак, коли закохані залишилися самі в спальні, невідома сила з рук Руслана вирвала Людмилу й понесла ладь.

Довідавшись про таємне зникнення доні, князь Володимир свій страшний гнів обрушив на зятя. І тоді Руслан відправляється на пошуки Людмили. Блукаючи по мирі, він на кожному кроці проявляє свій богатирський дух.

Багато перешкод було на шляху Руслана. Однак він зустрічав і добрих людей. Наприклад, чарівник Фін, що допомагав Русланові в пошуках Людмили. Потім довелося лицареві витримати двобій з головою воїна, що мав надзвичайну силу. А потім він теж допоміг Руслану знайти царство злого Черномора, що у казці є втіленням зла.

Незважаючи на те, що Черномор володів надприродною силою, Руслан переміг його, знайшов свою Людмилу й навіть використовував голову

Черномора в боротьбі з ворогами.

Злу силу в казці персоніфікує чаклунка Наїна, що ставила перешкоди Русланові. Ще б я назвала злою силою Рогдая, Фарлафа й Ратмира. Вони одночасно з Русланом відправилися на пошуки красуні Людмили. Але жоден з них не виявив ні мужності, ні терпіння. Рогдай намагався підступно вбити Руслана, Ратмир закохався в іншу й залишився з нею. А Фарлаф убив Руслана, коли той, перемігши Черномора, вертався зі сплячою Людмилою в Київ. Однак добрий чарівник Фін знову допоміг Русланові. Він його пожвавив.

Згодом ми вже бачимо Руслана як мужнього захисника рідної землі на поле бою з ворожими полчищами печенігів, які в той час напали на Київ:

…у поле меж ворогами,

Блищачи в панцирах, як у вогні,

Чудесний воїн на коні

Грозою несеться, коле, рубає

И, звичайно ж, всю поему опромінює героїня Людмила. А. Пушкін зображує її гарної й ніжної. Вона любить Руслана, глибоко страждає в палаці Черномора, у його розкішних садах, намагається сховатися від чаклуна. От такі різноманітні герої цієї казки. Сяйво щастя на стороні молодості й любові. Перемагає добро, покаране зло


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Казкові герої в поемі А. Пушкіна “Руслан і Людмила” (вступ у поему)

Categories: Нові твори

Links