Історія Русів – розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVІІІ століття


“Історія Русів” – розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVІІІ століття

З часів другої половини XVІІІ століття дійшов до нащадків рукопис “Історія Русів” невідомого автора. “Історія Русів” – це історична праця, одна з перших про нашу історію з давнини до 1769 року – саме ця дата востаннє згадується у творі.
“Історія Русів” – це книга, яка користувалася особливою шаною серед історичної прози, бо справедливо описувала погляд українців на історію. Проти-церковний дух її письма носив політичний характер, бо книга посилювала національну свідомість української інтелігенції того часу.
Про історію написання цього твору нам відомо те, що його рукопис було знайдено в 1828 році, в 1846 році його було видано в Москві, а в 1956 – в Нью-Йорку. Однак книга була дуже поширена в рукописному варіанті. Свого часу нею користувалися письменники, коли писали твори на історичну тему. Серед таких письменників був і Т. Шевченко. “Історія Русів” активно й таємно поширювалася серед інтелігенції того часу, бо невідомий автор цього твору сміливо прославляв козацьку минувшину, висловлював думку про власну форму самоврядування українського народу.
Герої “Історії Русів” – Б. Хмельницький, І. Полуботок – ватажки козацької доби нашої історії. Книга сповнена почуття національної гідності,демократизму, тому і привертала увагу сучасників. А ще “Історія Русів” цікава тим, що правдиво зображує українську минувшину і вперше порушила питання про місце України в тогочасній політичній ситуації – саме в цьому її політичне значення.
У книзі знайшло також відображення єднання України з Литвою, Польщею, Росією, дається пояснення того, що це домовленості рівних сторін, які не поступаються одна одній у жодній сфері тодішнього життя.
Отже, невідомий автор “Історії Русів” – це патріот, який відстоював демократичні погляди, мабуть, тому і не поставив свого імені на цьому історичному творі, але ми, його нащадки, вдячні йому за мужність, за правдиве відтворення нашої історії.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


Історія Русів – розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVІІІ століття

Categories: Шкільні твори

Links