“Історія кролика Питера” і “Питер Пен” Беатриси Поттер

” Історія кролика Питера” (1902) Беатриси Поттер (1866- 1943) розвиває давню в англійській дитячій літературі традицію анималистической казки. I ерои казки, проілюстрованою самою письменницею, веселі зайчата, легко й міцно запам’ятовуються маленькому читачеві. Простота й легкість викладу – порию, бути може, надмірні – були, безсумнівно, свідомою метою Б. Поттер. Її більша заслуга в тім, що письменниця спробувала створити цікаву казку, доступну для самого молодшого віку.

У нашій країні відома книга Б. Поттер ” Ухти-Тухтн”. Більша

частина літературної Творчості Джеймса Барри ( 1860-1937) – відомого англійського романіста – була присвячена літературі для дорослих. Однак його “серйозні” романи, повісті й п’єси тепер уже мало хто пам’ятає. Славу Дж. Барри принесли дитячі добутки – повість “Біла пташка” і написані на той же сюжет п’єса “Питер Пен” (1904) і повести “Питер Пен у Кенсйигтоиском саду” (1906) і “Питер Пен і Венди” (1911).

“Питер Пен” – це неймовірна, казкова, фантастична феєрія, історія хлопчика, що так ніколи й не став дорослим. В історії Питера Пзна искреннее, зворушливий початок сполучається

з польотом фантазії, тим більше яркою, що Дж. Барри володіючи чудовим мистецтвом реалістичної, правдоподібної, деталі. Це-Те сполучення реалістичн, зворушливого, фантастичну й забавного й зробило книгу й п’єсу Баррй настільки улюбленими дітьми. У названих добутках Барри можна помітити й риси фольклорного, парадоксального мислення, настільки характерного для англійців.

Одним із чудових прикладів сучасної анималистической казки є книга Кеннета Грема ( 1859-1932) “Вітер у вербах” (1908). Гумор Грема, образний лад його книги тісно пов’язаний з його попередниками, насамперед з Л. Керроллом. Однак тип оповідання в Грема перетерплює й деякі зміни: він сміло вводить у книгу реалії іншого, ніж у Керролла, часу, початку XX століття – сучасність дрібними подробицями побуту вплітається в казку й наближає її до читача, так що казкові герої виявляються не такими вуж недосяжними й незбагненними істотами. Як казкар, Грем володіє й прекрасним мистецтвом типізації, успадкованим сучасній англійській дитячій літературою від великих критичних реалістів XIX століття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Історія кролика Питера” і “Питер Пен” Беатриси Поттер