“Ідейний зміст і проблематика твору “Простак” Вольтера”

Повість “Простак” може бути віднесена до жанру філософської повісті, її написання було закінчене автором, Вольтером, у 1767 році. У цій повісті Вольтер розглядає ряд кілька досить цікавих проблем. В часи написання повісті у французькому суспільстві панував абсолютизм, а суспільні моральні норми тодішнього часу мали досить закостенілий характер, і це ставало предметом аналізу в літературі доволі часто.

Головним героєм повісті є молода людина по імені Простак. Таке ім’я молодій людині присвоїли тому, що він діяв, грунтуючись на своїх

природних і прямих бажання і спонуканнях, а не на тому, що було вигадано і встановлено в людському суспільстві, в якому він опинився. Спочатку автор показує, в чому проявляється простота хлопця, він готовий приймати хрещення просто в річці, не розуміє багатьох істин, характерних для людей того часу. Крім того, він готовий одружитися на власній хрещеної матері. З іншого боку, у другій частині твору головний герой постає скоріше трагічною фігурою в силу того, що молода людина починає проникати глибше в тогочасне французьке суспільство і краще його розуміти.

Ідейний зміст твору криється в тому, що автор показує,

як почувається і виглядає людина, внутрішній світ якої зовсім не відповідає світу зовнішньому. Основна проблематика повісті розкривається в тому, з якими проблемами стикається Простак, і як він намагається їх подолати. Крім того, у творі дуже цікаво описуються події того часу. Зокрема, автор показує подій кінця 17-го століття, коли протестанти повинні були покинути французьке місто Сомюр через те, що правитель Людовик XIV відмовився від підтримки власного народу, а, навпаки, підтримав Папу Римського, який самого Людовика ненавидів. Крім цього, у повісті розвінчується безліч помилок, які були надзвичайно характерні для того часу і чинили величезний вплив на життя не тільки звичайних людей, але і на представників вищого суспільного класу.

Вивчення ідейного змісту та проблематики повісті Вольтера під назвою “Простак” дозволяє нам, перш за все, зрозуміти особливості того часу, який описувався автором. Крім того, ми можемо проаналізувати тодішнє суспільство і його взаємини з тими, хто не є його гармонійною частиною, таким прикладом став приклад головного героя повісті Простака. Деякі особливості цього твору можуть бути спроектовані і на сучасний устрій світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Ідейний зміст і проблематика твору “Простак” Вольтера”