Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка)

ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи

ЗРОБИ КАНІКУЛИ ЦІКАВИМИ

Урок 8

Тема. Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка)

Мета: дати початкове уявлення про автора твору; вчити дітей змістовно відпочивати; зацікавити читанням даного твору під час канікул; вдосконалювати техніку читання, вміння переказувати, відтворювати послідовність подій, добирати заголовки, ставити запитання й давати відповіді; виховувати інтерес до читання.

Обладнання: підручник, робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення

теми й мети уроку

– Наближається улюблена пора всіх учнів – канікули. Чим, на вашу думку, можна зайнятися в цей час?

– Сьогодні я розкрию вам ще один секрет, як цікаво і корисно провести вільний час. Наприклад, можна прочитати нову захопливу пригодницьку історію. Про кого? Дізнаєтеся згодом. На уроці ми розпочнемо читати казку, а про інші пригоди маленьких героїв ви зможете дізнатися на канікулах, дочитавши повість до кінця.

III. Ознайомлення з творчістю Енн Хогарт

1. Розповідь вчителя про автора (за матеріалом підручника)

2. Робота в зошитах

>> Тест “Перевір себе”

1)

Енн Хогарт була…:

А) письменницею;

Б) акторкою;

В) музикантом.

2) Мафін – це…:

А) віслюк;

Б) ведмедик;

В) кошеня.

3) Діти полюбили Мафіна і його друзів, бо вони були…

А) задерикуваті;

Б) дружні;

В) співчутливі.

4) Енн Хогарт жила в(у)…:

А) Данії;

Б) Швеції;

В) Англії.

IV. Робота над І розділом твору “Мафін шукає скарб”

1. Читання тексту вголос вчителем, окремими учнями з одночасним тлумаченням незрозумілих слів

2. Відповіді на запитання після тексту

3. Продовження роботи в зошитах

V. Робота над II розділом твору “Мафін і чарівний гребінець”

1. Читання вголос ланцюжком (до слів “Увесь день Мафін розважався”)

2. Самостійне читання учнями (напівголосно)

3. Робота за питаннями після тексту

4. Вибіркове читання

– Які бажання загадував Мафін?

5. Завдання для уважних діток

>> Гра “Запитання-відповідь”

– Поставте такі запитання, яких ще не було, пригадайте, про що ми не сказали.

6. Продовження роботи в зошитах

VI. Завдання на канікули

– Чи сподобалися вам пригоди маленького віслючка?

– Кому цікаво, що далі трапилось із Мафіном?

– Подивіться у підручнику, скільки ще розділів містить твір.

– Як вони називаються?

– Отже, нові пригоди Мафіна на вас чекають на канікулах. Спершу прочитайте розділ, потім спробуйте дати відповіді на запитання, якщо будуть незрозумілі слова – попросіть допомоги у батьків. Спробуйте виконати цікаві завдання після твору. А ще прочитайте цікаву інформацію про віслюків. Якщо у когось є енциклопедії, пошукайте там відомості про цих чудових тварин, щоб розповісти нам.

На першому уроці після канікул ви поділитесь своїми враженнями від прочитаних пригод.

VII. Підсумок уроку

– З яким новим автором ви познайомились сьогодні?

– У якій країні він проживав?

– Який твір написала Енн Хогарт?

– Хто є героями її твору?

– Чи сподобався вам головний герой? Чим саме?

– На канікулах ви, читаючи твір далі, продовжите цікаві пригоди разом із Мафіном.

>> Перевірка прочитаного (на 1-му уроці після канікул)

– Який розділ вам сподобався найбільше? Чому?

>> Робота в зошитах

– Як ви зрозуміли вислови: зупинилися як укопані, не повірив своїм вухам, далі свого носа нічого не побачиш?

– Що цікавого ви дізналися про віслюків?

– Які прислів’я склали люди про цих тварин? Як ви їх розумієте?

– Чи цікаво ви провели час, читаючи про пригоди Мафіна та його друзів?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Енн Хогарт “Мафін та його веселі друзі” (повість-казка)