Чому до фольклору можна застосувати слово багатство?

Що таке багатство? Це численність матеріальних цінностей, приміром грошей. Але є і багатство духовне, наприклад прислів’я, приказки, легенди, казки. Народжені серед народу, вони передаються з вуст у вуста. При цьому вони змінюються за формою і змістом. Це – духовна праця народу. Ось чому плоди такої праці мають назву “фольклор”, тобто те, що належить до словесної народної Творчості. Багатства душі кожної творчої людини втілені у фольклорі.

Чому, коли кажуть про фольклор, то неодмінно вживають і слово “скарбниця”? Скарбниця

– це нагромадження чогось дуже цінного. До цієї скарбниці належить усна народна творчість, яку ще називають фольклором. Отже, фольклор – це скарбниця української культури. У всіх народів є така духовна скарбниця. Прислів’я – це невеликий вислів, що укладається в одному реченні. Стисла думка висловлюється доступною мовою, але такою влучною, що прислів’я запам’ятовується одразу.

Знайдіть прислів’я, що мають однакову тематику, але належать різним наро

Дам:

А) жити – означає працювати;

Б) наука і праця;

В) дружба.

А) Не напоїть землю вода, яка не біжить (араб.). Був би розум,

а справа знайдеться (укр.). Якщо с шлях, то й подорожній є (нім.). На добротний вітряк і вітер знайдеться (укр.).

Б)Розумна голова на будь-який зріст личить (кит.).

Той, хто багато знає, той і створює (япон.).

Прагнення до науки не дозволить жити склавши руки (укр.). Накопичувати знання – все одно, що рахунок у банку збільшувати (англ.).

В)Дружба і братерство дорожче за багатства (укр.).

Дружби міст міцніший за кам’яний (тур.).

Вода камінь точе, а дружба народи з’єднує (ісп.).

Дружба з користю нарізно йдуть (араб.). Лихо друга – моє лихо; радість друга – моя радість (кит.)

Що таке народна казка? За яким принципом створена збірка арабських народних казок “Тисяча й одна ніч” Чому герої книги філософа Бейдеба – тварини, дикі звірі і птахи? Про що розповідають історії, що складають “Панчатантру”? У літературної казки є автор. Збирачі (фольклористи) народної творчості, в даному разі казок, записували почуте від людей. Потім редагували текст казки, до-іілнали дещо своє. Робили текст зрозумілим сучасному читачеві, привносили власні – бачення світу, висловлювали так чи інакше своє ставлення до героїв і подій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Чому до фольклору можна застосувати слово багатство?