Чи ножна назвати шиття Мусія Половця подвигом? (За новелою Ю. Яновського “Шаланда в морі”)

Роль образу Мусія Половця у романі “Вершники”. (Мусій Половець – батько братів Половців, які зійшлися у шабельному бою під Компаніївкою. “Одного роду, та не одного класу” були діти старого рибалки. Усіх їх він однаково виховував, але батькову науку вони згадують тільки перед смертю. Умираючи від руки брата-ворога, вони згадують слова Мусія Половця: “Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду”. Здається, що цієї миті незрима тінь батька стає між братами. Недаремно письменник вводить у новелу епізоди з батьком,

які неначе “перемикають” дію, намагаючись зняти напруження.)
Життя Мусія Половця.
Любов до моря. (Мусій Половець усе життя прожив біля моря. Він був вправним рибалкою, любив спостерігати за вітром, за хвилями, за поведінкою птахів і за найменшими змінами в природі передбачав погоду.)

Боротьба Мусія Половця з морем. (Мусій Половець пішов у море рибалити і вчасно, до бурі, не повернувся на берег. “Море зажерливо ревло, схопивши… Мусія”, високі хвилі перевернули шаланду, а крижана вода не випускала зі своїх цупких обіймів. Але старий рибалка переміг стихію. Він не тільки виплив сам, а й порятував

шаланду.)

Подвиг Мусія Половця. (Мусій чимало років прожив на світі, багато працював, його поважали люди, адже нікому і ніколи він не робив зла. І ось тепер він гине в морі. Старий рибалка з останніх сил намагається врятуватися, але в цей критичний момент він думає не тільки про себе. Мусій з останніх сил штовхає перекинуту шаланду до берега, адже це артільне майно, а він голова артілі. Без шаланди його товаришам не обійтися, бо вона годує бідну артіль.)

Мусій Половець – герой чи нерозважлива людина? (Старий Половець прожив нелегке життя, але завжди залишався спокійним, розважливим, упевненим у собі, у своїх силах. Він був прикладом дія своїх п’ятьох синів, які виросли і розійшлися, самостійно обравши свій шлях. Половець чесно жив і не замислювався над тим, шо боротьба з труднощами – це подвиг. Він просто робив те, що повинен був робити. Мені здається, що якби шаланда належала особисто йому, то він, може, і покинув би її, рятуючи своє життя. Але шаіанда – артільна, без неї людям було б важко виживати, і тому Мусій Половець, ризикуючи своїм життям, рятує людське добро. Життя Мусія Половця, його дружини, односельців сповнене боротьбою, і тому його можна назвати подвигом.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Чи ножна назвати шиття Мусія Половця подвигом? (За новелою Ю. Яновського “Шаланда в морі”)