“Чи можна здолати самотність? По твору “Сто років самотності” Гарсіа Маркеса”


Самотність – одна з головних проблем для будь-якої людини. Скільки б друзів не оточувало людину, яким би популярним вона не була, у всі часи вона могла відчувати себе самотньою. Приклади цього можна знайти в літературі, але робити це зовсім необов’язково. Досить запитати кожного, хто перебуває з тобою поруч, чи вважає він самого себе самотнім. Відповідь на це питання напевно буде позитивною, оскільки людина влаштована так, що від самотності втекти їй вкрай складно.

У великому романі Габріеля Гарсія Маркеса розповідається тривала історія одного роду. Цей роман великий, оскільки він показує життя абсолютно різних людей з цього роду, але про них можна сказати, що вони хоча б частково, але все-таки були самотні. У романі описуються різні особистості – хтось з них був серйозний, хтось поводився, як плут, інші взагалі були нудними і нічого з себе не представляли. У той же час в житті кожного з них була невід’ємна характеристика – самотність. Автор описує цих героїв гармонійно і правильно. Після прочитання може скластися тверде переконання про те, що самотність – це абсолютно нормальний і природний стан людини, що немає нічого поганого в тому, що вона супроводжує кожного з нас. Втім, все-таки присутній і гнітючий настрій після прочитання роману. Я автоматично задався питанням: невже з самотністю неможливо ніяк боротися? Невже ця риса і властивість


душі людини є невід’ємною і нездоланною?

Що ж, особисто я вважаю, що можна боротися з самотністю. В романі Гарсіа Маркеса показані різні способи боротьби з самотністю від різних героїв, але в той же час мені здалося, що автор показує всі з цих способів повністю неефективними. Втім, особисто я вважаю, що духовне просвітління може зробити людину внутрішньо вільною і позбавити її почуття самотності. Я вважаю, що робота над собою має полягати в тому, що людина буде позбавляти себе потреби знаходиться постійно в колективі. Тобто, з боку така людина буде виглядати самотньою, тому що поряд з нею нікого не буде, але, з іншого боку, всередині вона не буде відчувати себе самотньою. Щоб перестати бути самотнім, потрібно перестати вважати наявність когось поруч обов’язковим, тоді орієнтири людини зміняться і вона зможе отримувати щастя з інших джерел.

Загальновідомо, що Маркес був одержимий питанням самотності людини. Я не поділяю його позицію про те, що кожна людина просто приречена бути самотньою і страждати від цього. Так, якщо постійно шукати користь від колективу і людей, можна таким стати, але якщо все ж відмовитися від ідеї цінності колективу, можна перестати страждати від того, що ти один.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...


“Чи можна здолати самотність? По твору “Сто років самотності” Гарсіа Маркеса”

Categories: Твори на задані теми

Links