“Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа”. За романом Ліни Костенко “Маруся Чурай”

наш. Це – пісня. Це – душа”. За романом Ліни Костенко “Маруся Чурай” 4.72/5 (94.34%) 53 голос

Далеко не завжди можна познайомитися з такою ж складною долею, якою була доля Ліни Костенко. Вона отримала дієву любов з боку читачів, причому така любов і визнання були отримані абсолютно заслужено. Її творчість була насиченою, емоційною, яскравою і продуманою, вона завжди справляти і продовжує справляти дуже сильне враження на всіх відданих читачів, зокрема це стосується і роману “Маруся Чурай”. Але проблема творчості Ліни Костенко

була в тому, що воно було далеко від прийняття тодішньої владною верхівкою. Там його не сприймали настільки добре, як в народі, оскільки воно не відповідало ідеям і переконанням влади.

Як і зрозуміло з самої назви роману, головною його героїнею є Маруся Чурай. На думку Ліни Костенко, особистість Марусі Чурай була реальною – така дівчина проживала на території міста Полтава на початку 17-го сторіччя. Сама Маруся була автором і виконавицею пісень, причому пісні ці були чудові, прекрасні, завжди радували людей точно так само, як і поезія автора роману Ліни Костенко. Але, на жаль, доля Марусі Чурай складалася не

дуже сприятливо – її складно було б назвати щасливою в любові, оскільки коханий нею Гриць Бобренко піддався на вмовляння своєї матері і почав близько спілкуватися з іншою дівчиною, тим самим зрадивши Марусю. Відповідно до легенди, за якою був написаний цей роман, Маруся Чурай отруїла свого коханого. Але автор роману піддає це твердження з легенди великому сумніву. Маруся просто не могла вчинити такого страшного злочину. Вона була донькою двох дуже хороших батьків, а її батько і зовсім був українським героєм і склав голову за долю своєї країни. Маруся була дуже моральною людиною, ніколи нікого не підводила і завжди дотримувалася свого слова. Крім того, як вона могла вбити Гриця, якщо настільки сильно його любила? Висока моральність цієї людини, її стриманість і ввічливість ще раз підтверджують, що Маруся Чурай була не тільки голосом і піснею нашого народу, але і його душею.

Крім того, не можна, звичайно, забувати й того, що пісня головної героїні роману була в основному присвячена українському народові. Немає нічого дивного в цьому, якщо врахувати те, наскільки сильно Маруся Чурай була закохана в свій народ, незалежно від того, як він її сприймав. Маруся Чурай турбувалася про майбутню долю свого народу, вона турбувалася про життя героїв свого народу, оскільки пам’ятала трагічну долю свого народу. Високий талант Марусі Чурай робив її нашим голосом і піснею, а високі моральні якості, безумовно, показували, що вона також є народною душею.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа”. За романом Ліни Костенко “Маруся Чурай”