Біографія Шергина Бориса Вікторовича

Народився в 1893 році в Архангельську, умер в 1973 році в Москві. Знавець російського північного фольклору. По його казках знятоі трохи замечі тельних мультфільмів. От що він сам про себе написав: “Я, Б. Шергин, надрукував своє перше оповідання в одній з архангельських газет, коли мені було дев’ятнадцять літ Але майстерність усного розповідання, під силу моїм, я сприйняв багато раніше.

Першим моїм серйозним оповіданням я вважаю легенду “Любов сильніше смерті”, надруковану в 1919 році. Тут потрібно підкреслити, що з дитячого років мене

приваблювали кисті й фарби. Я розписував двері, шафи, скрині, посуд.

Тому, приїхавши в Москву, я був зарахований в учні московського Строгановского художньо-промислового училища. Це був важливий етал у моєму житті Але саме в цей же час Москва й Петроград переживали захоплення російським народним словом. Засвоєний мною з дитинства північний фольклор виявився як не можна більш кстати. Я виступав у вузах, середніх школах, зборах художників. Найбільш культурна аудиторія особливо оцінила виконання билин у їхньому справжнім звучанні.

Учні особливо любили оповідання із цікавою виразною фабулою Молодший

вік любив казки й примовки. В 1924 році виданий був у Москві збірник билин з моїми ілюстраціями за назвою “В Архангельського міста, у корабельного пристановища” . В 1936 році виходять “Архангельські новели” (М.: “Радянський письменник”) – збірник новел і казок, що існували на Півночі, чутих від колишніх людей. В 1939 році вийшла книга “У пісенних рік” з моїми оповіданнями-новелами.

Половину матеріалу цієї книги представляють собою думки, афоризми, судження народні про чудових людей і діяння нашого часу. В 1947 році вийшла книга ” Поморщина-Корабелицина” (М. : “Радянський письменник”) – це також запис усних моїх оповідань про Північ. Окремі казки, оповідання, новели друкувалися в “Літературній газеті”, “Звістках”, “Ленінградській правді”, у газетах, видаваних в Архангельську, у журналах “30 днів”, “Жовтень”, “Зміна”, “Піонер”, “Навколо світу”, “Нева”, “Колгоспник”. У цьому циклі А. М. Горький уважав кращим розповідь “Народження корабля”. В 1957 році Детгиз видав більшу книгу “Поморські були й сказання”, оформлену В. А. Фаворским”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біографія Шергина Бориса Вікторовича