Біографія Добролюбова Миколи Олександровича

Добролюбов, Микола Олександрович (1836- 1861 р. г.) Публіцист, літературний критик Біографія Народився 5 лютого 1836 року в Нижньому Новгороді. Батько його був священиком. Добролюбов одержав домашнє утворення, закінчив духовне училище в Новгороді, а потім і семінарію (1848 – 1853 р. г.). Під час навчання Добролюбов захопився вивченням фольклору, склав словник обласних слів, писав вірші. В 1853 році, не доучившись рік у семінарії, їде в Петербург, збираючись надійти в духовну академію Але

надходить Микола Олександрович у Головний педагогічний інститут на історико-філологічний факультет. В 1854 році вмирають мати й батько Добролюбова, що накладає на нього обов’язок піклуватися про сестер і братів. Микола Олександрович починає давати приватні уроки, а в 1855 році намагається здати достроково іспит на звання старшого вчителя.

Завдяки турботі своїх викладачів одержує матеріальну допомогу як обдарований студент. Добролюбов працює й продовжує активно займатися філологією Уже в студентські роки в нього відбувається переоцінка цінностей, він починає критично ставитися до догм релігії й симпатизує

соціалістам і демократам, приходячи до філософії матеріалізму. Добролюбов критикує у своїх статтях і добутках політикові влади й імператора, чим заслуговує собі репутацію неблагонадійної людини. Під час навчання Добролюбов виступає проти сваволі адміністрації, є ініціатором скарг на директора інституту, бере участь у випуску рукописної газети “Слухи”. В 1857 році Микола Олександрович закінчив навчання із блискучими оцінками, але був позбавлений золотої медалі.

З інституту Добролюбов виходить у званні старшого вчителя. З 1856 року починає публікуватися в журналі “Сучасник”, знаходячи однодумців і зустрічаючи визнання свого таланта. До 1860 року працює репетитором у другому кадетському корпусі в Петербурзі (педагогічна діяльність була обов’язкова після закінчення інституту).

В 1857 році очолив один з відділів журналу “Сучасник”, пізніше став членом редакції. В 1859 році Добролюбов працює як автор сатиричного відділу “Сучасника” “Свисток”. Під час свого співробітництва з “Сучасником” Добролюбов публікує статті й в інших журналах. Особисте життя Миколи Олександровича не складається, що стає причиною щиросердечних страждань і розчарувань Він не терпить ні в чому компромісів, не вміє лестити й “улаштовуватися” по службі, у результаті чого одержує славу непримиренного сперечальника.

У цей час Добролюбов хворіє на сухоту. На засоби журналу, виділені йому Некрасовим і Чернишевським, Добролюбов їде на лікування за кордон (1861 рік), де він не перериває роботи над статтями й продовжує публікуватися в Росії. В 1861 році Добролюбов вертається на батьківщину і їде в Одесу, потім до рідного в Нижній Новгород, а потім Впетербург.

Стан здоров’я Миколи Олександровича різко погіршується, і він умирає 29 листопада 1861 року у віці 25 років. Похований Впетербурге.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Біографія Добролюбова Миколи Олександровича