Як з'явився вогонь

Коли мир був зовсім юним, вогню у людей не було. Дичини було повнісінько, але їли її сирий, і вона не доставляла людям особливого задоволення. Одного разу людей Водяний Пацюк гриз тверду гілку, і раптом з рота у нього вилетіла іскра й упала на суху траву. Трава спалахнула яскравим полум'ям.

Людей Водяний Пацюк здивувався. Він став кидати гілки у вогонь, щоб згасити його, але гілки загорілися

Далі
Проглядів: 65
4-10-2016, 13:21

Чому племена розмовляють різними мовами

Були часи, коли усе племена говорили на одній мові. Навіть чужі розуміли один одного, і ніхто не спотикався на незнайомих словах, нікого не вважали дурним, як уважають тепер, якщо людей не може порозумітися з іншою людиною й обоє мовчать.

Племен було багато, а говорили всі вони на одній мові, і тому люди легко ділилися один з одним своєю мудрістю й усе племена жили у дружбі

Далі
Проглядів: 49
2-10-2016, 11:19

Як у австралійців з'явився бумеранг

Багато років тому земля була зовсім плоскою. Як блюдо. А над нею нависало небо, плоске, як кришка від блюда. Між небом і землею був тільки дуже невеликий проміжок, так мало місця, що там могли жити тільки крихітні люди й звірі, не більше термітів.

Дощі не випадали, тому що вони могли утопити й віднести ці маленькі істоти. Дерева були зовсім низенькі, як травинки.

У ті далекі

Далі
Проглядів: 55
26-09-2016, 13:53

Дівчина, яка плела сумки

B краю, де гірські стрімчаки й море - брати й де дерева стрункі й високі, жила молода дівчина по імені Лована, яка цуралася людей. Вона любила спокій і тишу. Ока у неї були темні й боязкі, але, коли вона бродила по лісу, вони сіяли від захвату й подиву.

Жила Лована одна у хатині,

Далі
Проглядів: 49
21-09-2016, 11:47

Брати Уинжарнин

У ті часи, коли ще не було мурах, жило на землі дивне плем'я. Коштувало тільки людям цього племені скинути нагору руки, як у них розорювалися величезні крила й вони могли літати, начебто кажани. Кликали цих людей кин кин, і всі інші племена боялися їх.

Кин кин були жорстокі й підступні люди, і жили вони у великій гірській печері. Посередині печери була глибока вогненна яма - там жив бог вогню,

Далі
Проглядів: 41
21-09-2016, 10:13

Звідки узялася гуделка

За давніх літ гори були такі високі, що місяць видався маленької, коли піднімалася над ними. У променях сонця одні гори золотилися й червоніли, а інші завжди залишалися темними й страшними. У темних горах жили злі люди, а у золотих горах люди були добрі.

На одному стійбищі у золотих горах жили два брати. Та того й іншого

Далі
Проглядів: 70
20-09-2016, 12:43

Плеяди й сузір'я Оріона

Якось загралися сім дівчат-сестер, які жили у небі, і спустилися із синього неба на високі гори внизу, на землі.

На такі гори вони спустилися, де крижані ріки із шумом падають у безодню. Давно це було.

Довго жили ті дівчата у горах і дуже тужили й плакали, тому

Далі
Проглядів: 96
18-09-2016, 17:38

Як з'явився стрімчак Нимбува

Спочатку Нимбува був веселкою, але йому обридло самотнє життя, і він спустився на землю й перетворився у рибу Баррамунду.

Коли він був веселкою, він часто дивився зі свого небесного будинку на одну жінку. Вона поринала за коріннями латать у лагуні, а двоє її дітей

Далі
Проглядів: 45
18-09-2016, 12:59

Чумацький шлях

У ті дні коли жив Припригги, не було у небі шляхів-доріг. Зірки були тоді зовсім юні і яскраві й нудьгували на самоті, тому що не було на небі дороги, по якій вони могли б піти у гості друг до дружку й поплясать у довгі темні ночі.

Так було до того, як з'явився Чумацький Шлях.

А на землі люди були щасливі,

Далі
Проглядів: 79
2-09-2016, 17:54

Велика тряска й більша вода

У ті далекі часи, коли люди ще не жили племенами, прийшли на землю велика тряска й більша вода. Задув найдужчий з вітрів, пішов дим, і полетів пил з гір. Так було багато днів і ночей і ще багато днів і ночей.

А потім раптом усе затихло. Не було більше вітру, але пропало повітря. Стало дуже важко

Далі
Проглядів: 42
29-08-2016, 09:11