Хитрий продавець

28-10-2016, 17:04 | Арабські казки

Якась людина стояла на базарі й тримав у руках маленьку шкатулочку. Він розхвалював свій товар - шматочки олова й горсточку розтертих трав - і запевняв, що будь-який покупець може перетворити це олово у золото.

Повз проходив Ахмет. Почувши слова продавця, він зупинився й запитав:

- Як же зробити таке чудо?

- Дуже просто, - відповів власник скриньки, - побери шматок олова й поклади його у горщик, а горщик постав на вогонь. Коли олово стане, висип у нього щіпку розтертих трав і збовтуй уміст протягом двох годин. Та тоді ти побачиш, що на дні горщика з'явиться золотий злиток.

Обрадуваний Ахмет купив у продавця найбільший шматок олова, затис у кулаку горсточку розтертих трав і відправився додому. Але не встигнув він пройти кілька кроків, як почув, що хазяїн скриньки кличе його. Ахмет повернувся.

- Я забув попередити тебе, - сказав продавець, - коли будеш збовтувати олово, що тане, у жодному разі не думай про танцюючого білого ведмедя. Інакше у тебе нічого не вийде.

Ахмет розсміявся:

- Із чого це я раптом стану думати про білого ведмедя? Мені уводити, увести до ладу нього немає ніякої справи.

Прийшовши додому, Ахмет розповів про усе дружині й дочкам і, спровадивши їх з кухні, весело прийнявся за роботу.

Ахмет поклав олово у горщик, горщик поставив на вогонь, а коли олово стануло, висипав туди щіпку трав і прийнявся ретельно збовтувати вміст.

Пройшла година, два, два з половиною.

Нарешті дружина, не витримавши більше, відкрили двері й запитали:

- Ну як золото - сьогодення?

- Не інакше, як сам чорт втрутився у цю справу! - витираючи із чола піт, відповів їй змучений Ахмет.- П'ятдесят три роки я живу на світі й ніколи не бачив танцюючого білого ведмедя - ні наяву, ні у сні. А зараз, коли я не повинен думати про нього, він увижається мені скрізь. Він так і танцює всюди перед моїми очима - на підлозі, на полках, на столі. Навіть коли я заглядаю у горщик, я й там бачу танцюючого білого ведмедя.

Зараз ви читаєте казку Хитрий продавець