Пташка й лиса

Зустрілися одного разу пташка й лиса, поговорили один з одним, подумали й розв'язали засіяти пшеницею невелике поле.

- Ти, - говорить лисиця, - дістань насінь, а я буду сіяти. Пташка погодилася, злітала на один селянський двір, злітала на іншій, побродила навколо комор і набрала насінь.

- Тепер ступай на поле

Далі
Проглядів: 85
12-09-2016, 14:14

Тямуща дівчина

Давним-давно жили у селі селянин із дружиною. Та був у них один-єдиний син.

Коли синові прийшла настав час одружитися, батьки порадили йому вибрати наречену у рідному селі. Юнак перебрав у розумі всіх сільських дівчат, але підходящої нареченої не знайшов. Робити нема чого, довелося батькам дозволити йому шукати

Далі
Проглядів: 88
10-09-2016, 17:29

Два барани й вовк

Якось раз вовк сабоно Зголоднів. Виліз він зі свого лігвища на горі й спустився по лісовому схилу вниз, у долину. Довго нишпорив він по полях і дорогам. Уже зовсім було зневірився знайти видобуток, утомився й праг прилягти відпочити, як раптом помітив двох жирних баранів, які мирно паслися на великій галявині.

Вовк додав кроку, і через кілька хвилин опинився поруч із ними

Далі
Проглядів: 71
19-08-2016, 09:31

Вовк і осів

Бродив одного разу по горах вовк. Три дні вже нічого не їв, зовсім оголодал, боки ввалилися, ледве хвіст по землі волочить. Раптом бачить, на галявинці у підніжжя гори - ослик. Зібрав він останні сили й потрусив туди.

Сіренький ослик мирно пасся, пощипуючи травичку.

Повезло мені! - подумав

Далі
Проглядів: 78
29-07-2016, 08:49

Кого злякалися

Удома немає води, - сказала бабуся внучкам, - піду на ріку, принесу.

Побрала бабуся цебро й пішла за водою. Не встигнула бабуся піти, як захотіла й онученяти піти за водою. Побрала внучка маленьке цебро й пішла за бабусею. Залишився будинку Півень, так захотів

Далі
Проглядів: 102
13-07-2016, 11:46

Заєць і ведмедиця

Знайшов одного разу заєць ведмежий барліг. Тихесенько до неї підкрався, голову усередину просунув, оглянувся й бачить: ведмедиці ні, ведмежата сидять одні.

Осмілів тоді заєць, став ведмежат лякати. Страшні пики корчить і сміється:

-Ех ви, большеголовие!

Далі
Проглядів: 69
2-07-2016, 16:22

Півень і курка

Жили-Минулого півень із куркою. Відправилися вони якось на прогулянку. Ішли, ішли й не помітили, як пішли далеко від будинку. У дорозі їх зненацька застигла злива. Промокли півень із куркою, змерзли. А потім і вечір настав, і ніде їм від непогоди укритися.

Бредуть півень із куркою й бачать:

Далі
Проглядів: 79
24-06-2016, 11:33

Миша, цвіркун і кіт

Настала осінь, а у миші у засіках ні зернятка, ні крупинки! Що робити? Удома десять голодних мишенят, малий мала менше, пищать. Як зиму пережити, якщо запасів немає? Чим мишенят годувати?

Думала миша, думала й розв'язала піти за допомогою до цвіркуна, попросити у нього зерна

Далі
Проглядів: 82
5-06-2016, 11:00