Мудрий осел

Розповідають, жив-поживав у лісі старий вовк. Та був він настільки старий, що вже не міг полювати й добувати собі їжа. Ось і ходив він голодний, злий. Одного разу брів вовк по лісу й зустрів стару лисицю, худу так голодну ще голодней його. Привіталися вони й пішли далі разом, скаржачись один одному на життєві тяготи й прикрості й згадуючи колишні часи, коли у них було

Далі
Проглядів: 140
26-10-2016, 10:03

Три бики й лев

Розповідають, що жили колись три бики: чорний, білий і рудий.

Одного разу, змучені важкою працею у поле, вони розв'язали піти від свого хазяїна

Туди, де росте соковита трава і є свіжа вода.

Поселилися вони на волі й зажили добре. Та поступово вовна у них стала гладка, рога гострі, як списа; у швидкості й спритності не уступали вони

Далі
Проглядів: 83
23-10-2016, 09:01

Щоб земля не тряслася

Раніше нуери ходили повільно й обережно, щоб земля не тряслася. Та так було довге.

Але одного разу вони побачили, як повз біжить мисливець.

- Стій! - закричали нуери.- Стій, а то земля здригнеться!

Але мисливець не розчув і продовжував бігти. Тоді нуери побігли

Далі
Проглядів: 71
19-10-2016, 16:14

Чому Сонце й Місяць посварилися

Колись Сонце й Місяць були друзями. Вони жили разом, і усе господарство у них було загальне. Одного разу рано ранком відправилося Сонце у поле й веліло Місяцю приготувати обід. Але Місяць нічого не зробив. Сонце вернулося з поля й не знайшло ніякої їжі.

- Якщо не прагнеш нічого варити, то сходь хоч по воду, - сказало Місяцю Сонце.

Місяць промовчав і залишилася

Далі
Проглядів: 83
19-10-2016, 10:51

Дроворуб, його друзі й вороги

Розповідають, що у одного дроворуба вмерла дружина залишивши йому сімох дітей. Дроворуб щодня ходив у ліс і з ранку до ночі працював, але жив у великій бідності. Адже ліс, який би великий він не був, згодом рідів, а лісорубів ставало усе більше й більше.

Одного разу він вертався з лісу й вів осла, навантаженого дровами. Не багато дров удалося йому нарубати у той день. Раптом чує якісь

Далі
Проглядів: 61
18-10-2016, 16:58

Велика рада звірів

Одного разу звірі зібралися на Велику раду й спільно ухвалили, що відтепер не будуть пожирати один одного, а будуть жити у світі й дружбі. Лева вони обрали своїм владикою. Потім виробили закони й визначили покарання тим, хто порушить ці закони.

Лев улаштував свою резиденцію у великому

Далі
Проглядів: 70
16-10-2016, 13:40

Шакал і Півень

Одного разу Собака й Півень відправилися у далеку мандрівку. Вони йшли через гори, пагорби й ріки, ночуючи у полях і долинах. Якось ніч їх застала у лісі. Півень злетів на високий дуб, а Собака забрався у дупло, щоб укритися від холоду. Ранком, тільки-но зайнявся світанок, Півень захлопав крабоми й закукурікав. Не встигнув він доспівати

Далі
Проглядів: 69
13-10-2016, 13:59

Крокодилиьи сльози

Поселився одна людина у лісі, побудував хатину й зайнявся полюванням. Щодня вертався він з багатим видобутком, але пройшов рік, інший, і всі звірі навколо розбіглися. Тепер мисливцеві доводилося довго бродити по лісу, щоб знайти видобуток.

Одного разу мисливець два дні плутав по лісових стежках, але не зустрів

Далі
Проглядів: 98
12-10-2016, 10:11

Як шакал з гієною рибу ловили

На інший день відправився шакал Рилл на ріку й піймав там більшу жирну рибу. Але тільки він зібрався спекти її на вугіллях, як з кущів вистрибнула гієни Йаку.

- Ага, - говорить, - тепер ти від мене не підеш. Минулий раз я тебе відпустила по доброті моєї, але сьогодні я з тобою оброблю!

"Ну, - думає Рилл, - пропав!"

Але отут

Далі
Проглядів: 62
11-10-2016, 10:01

Звідки у зайця шапочка

Тепер носить заєць на голові шапочку з темного хутра. А раніше була у нього біла шапочка. Зшив її зайцеві його батько, старий заєць. Так тільки недовго довелося зайцеві у ній хизуватися. Побачив його шакал і відняв шапочку. Заплакав заєць, став просити повернути йому подарунок батька. Так хіба шакала вмовиш! Так і залишився заєць без шапочки. Затаїв він образу й розв'язав помститися шакалові.

Далі
Проглядів: 74
9-10-2016, 16:31