Старий і вовк

Збирав якось один бідний старий у лісі шишки. Набрав повний мішок, зав'язав, на плече звалив і додому пішов. По дорозі зустрівся йому вовк.

- Добра людина, - жалібно сказав вовк, - за мною женуться мисливці. Спрягти мене скоріше у мішок, я тебе за свій порятунок віддячу. Усе, що попросиш, дам, тільки врятуй. Скоріше, скоріше!..

Пошкодував старий вовка, висипав шишки, сховав

Далі
Проглядів: 84
9-10-2016, 15:32

Як вовк свою частку одержав

Одного разу вночі лисиця відправилася у аул курей красти. Схопила вона жирну курочку й побігла у ліс. Собаки аулу зачули лисові й погналися за нею. Наздогнати лисицю вони не наздогнали, але налякати налякали... Не перекладаючи духу, з куркою у зубах, насилу добралася лисиця до найближчої лісової опушки.

А отут уже й світати початок,

Далі
Проглядів: 70
9-09-2016, 11:28

Фатимат

Ще у ті часи, коли були на світі князі й дворяни, жив у одному аулі старий бідний з бідних - зі своєю маленькою дочкою Фатимат. Старий з ранку до ночі проливав піт на князівському полі, а дівчинка будинку господарювала: саклю у порядку тримала, шила, куховарила так стирала. Ось прийнялася якось маленька Фатимат обід

Далі
Проглядів: 86
23-06-2016, 13:05

Син Дадамижа

Розповідають люди, трапилося одного разу за старих часів, що повернувся якийсь князь із гостей і подъех-червоний до конов'язі, де чекали його слуги, щоб допомогти спішитися.

Та раптом - на тобі!-звідки не візьмися злетів перед самим носом князя на верхівку конов'язі півень і проспівав: - Ку-но-ре-ку!

Слуги

Далі
Проглядів: 70
19-06-2016, 08:07

Вовк у пастці

У одного мисливця був ослик. Ослик цей був великий ледар і часто тікав від хазяїна у поле, а то й у ліс. Та ось одного разу у лісі напав на ослика вовк. Зовсім заганяв вовк бідного ослика. Зачув той, що кінець йому приходить, і вибіг на опушку. А на узліссі мисливець саме викопав глибоку яму - пастку для диких звірів.

Ослик з переляку

Далі
Проглядів: 95
12-06-2016, 16:44